This Website and the Sub Sites attached to it use cookies. For details please click here. By continuing to use this Website or any Sub Sites, you are consenting to the use of these cookies. You can switch off cookies at any time using your browser settings but if you do, this may affect your user experience.
Progress
Please wait...
banner_image

2nd XI league champions


Posted by Kevin Owens on 29/06/2015 11:56



2nd XI - league champions
1936 - 1958: One division only      
       
Year Division 1    
       
1936 Earby    
1937 Earby    
1938 Horsforth Hall Park    
1939 Horsforth Hall Park    
1940 No competition    
1941 No competition    
1942 No competition    
1943 No competition    
1944 No competition    
1945 No competition    
1946 No competition    
1947 North Leeds    
1948 Earby    
1949 Guiseley    
1950 Horsforth Hall Park    
1951 North Leeds    
1952 Rawdon    
1953 North Leeds    
1954 North Leeds    
1955 Ilkley    
1956 North Leeds    
1957 Ilkley    
1958 Ilkley    
       
1959 - 1999: Two divisions      
       
Year Division 1 Division 2  
       
1959 Guiseley Thackley  
1960 Guiseley Tong Park  
1961 Horsforth Menston  
1962 Guiseley Steeton  
1963 Guiseley Knaresborough  
1964 Horsforth Burley  
1965 North Leeds Thackley  
1966 Guiseley Ilkley  
1967 Thackley Horsforth  
1968 North Leeds Gargrave  
1969 North Leeds Tong Park  
1970 North Leeds Steeton  
1971 North Leeds Ilkley  
1972 Ilkley Tong Park  
1973 Ilkley Thackley  
1974 Ilkley Silsden  
1975 North Leeds Alwoodley  
1976 Knaresborough Calverley  
1977 Knaresborough Green Lane  
1978 Knaresborough Alwoodley  
1979 Knaresborough Illingworth  
1980 Guiseley Ilkley  
1981 Horsforth Hall Park - capt Neville Kempton Rawdon - capt B Whitham  
1982 North Leeds Burley  
1983 North Leeds Addingham  
1984 Guiseley- capt J R Whitaker Skipton - capt D Binney  
1985 Alwoodley - capt T J Towler Ilkley - capt N Pearson  
1986 Guiseley Calverley  
1987 Guiseley Addingham  
1988 Otley Calverley  
1989 Adel Horsforth  
1990 Guiseley Knaresborough  
1991 Rawdon Alwoodley  
1992 Knaresborough Steeton  
1993 Otley Green Lane  
1994 Guiseley Bilton  
1995 North Leeds Alwoodley  
1996 North Leeds Collingham  
1997 Knaresborough Calverley  
1998 Knaresborough Addingham  
1999 Rawdon Steeton  
       
2000 onwards: Three divisions      
       
Year Division 1 Division 2 Division 3
       
2000 Rawdon Green Lane Kirkstall Educational
2001 Bilton - capt M Pye Ilkley - capt Graham Storr Addingham - capt Chris D'arcy
2002 Guiseley Kirkstall Educational Thackley
2003 Rawdon Burley Bardsey
2004 Adel Steeton Beckwithshaw
2005 Steeton - capt Robert Wynn Harden - capt Mark Falkingham Horsforth - capt John Hinchcliffe
2006 Steeton Collingham  Bolton Villas
2007 Steeton Burley Colton
2008 North Leeds Illingworth Olicanian
2009 Illingworth - capt Bob Hargreaves Olicanian - capt Giles Phillips Thackley - capt Dean Skillicorn
2010 Steeton Green Lane Follifoot
2011 Adel Bilton Ilkley
2012 Guiseley - capt Nick Fraser North Leeds - capt Nick Bull Horsforth - capt Chris Baker
2013 Otley Horsforth - capt Chris Baker Calverley - capt Ashley Benson
2014 Otley Bilton Upper Wharfedale
2015 Otley - capt Mick Gray Beckwithshaw - capt Peter Hotchkiss Collingham - Andy Boyle
2016 North Leeds -capt Andy Stevens Collingham - capt Andy Boyle Bolton Villas - capt Adam Marsden

 

Back to records